GENEL BİLGİLER
Toplantı Yeri ve Tarihi

14. Ulusal Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme Kongresi 12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Limak Cyprus Deluxe Hotel Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenecektir.

Kayıt Deski

Kayıt deski 12 – 15 Mayıs 2022 tarihlerinde 08.00 - 22.00 saatleri arasında açık olacaktır.

Yaka Kartı

Tüm katılımcı ve refakatçilerin toplantı merkezine girişte, bilimsel oturumlar esnasında, sergi alanlarında, poster alanlarında ve sosyal programlarda yaka kartlarını takmaları toplantının sağlıklı yürüyebilmesi ve güvenliği açısından gereklidir.

Davet Mektubu

Kaydını tamamlamış olan katılımcılara, toplantılara katılımlarını kolaylaştırmak amacıyla, talep ederlerse davet mektubu gönderilecektir. Bu mektup sadece katılımcıların bağlı bulunduğu kurumdan izin alabilmesine yardımcı olmak amacı ile hazırlanmakta olup, katılımcıya hiçbir maddi destek sağlamamaktadır.

Kredilendirme

Eğitim Toplantısı Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından kredilendirilecektir.

Katılım Belgesi

14. Ulusal Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme Kongresi’ne kayıt yaptıran tüm katılımcılara katılım sertifikası toplantının son gününde kayıt masasından verilecektir.

Sergi Alanı

Eğitim toplantısı boyunca katılımcı firmalar ürünlerini toplantı merkezinde kendilerine ayrılacak olan alanda sergileyebilecektir. Sergi alanı toplantı boyunca katılımcıların ziyaretine açık olacaktır.

Transfer

Transfer talepleriniz için Solo Event ile irtibata geçmenizi rica ederiz.

KKTC’ye Girmek İçin Kimlik Belgesi / T.C.

T.C uyruklular nüfus cüzdanları ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ziyaret amacı ile giriş yapabilirler. Uçak seyahati dış hatlar terminalinden pasaport veya nüfus cüzdanı ile gerçekleştirilmektedir. Pasaport ile çıkış yapan ziyaretçilerin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne girerken pasaportlarına damga vurulduğundan; daha sonraki tarihlerde yapılacak olan Yunanistan girişlerinde vize problemi yaşanmaktadır. Kimlik ile girişte gümrük polisinin vermiş olduğu belge; giriş ve çıkışta gösterme zorunluluğu olduğu için belgenin mutlaka saklanması gerekmektedir.

Önemli Not

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gidecek olan Türk vatandaşları, eski nüfus cüzdanlarıyla Türkiye'den çıkış işlemi yapamayacaktır. Eğer kimlik kartınız eski tip ise yenilemenizi önemle rica ederiz.

İletişim

Türkiye’deki tüm GSM operatörlerinin hatları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kullanılabilecektir. Ancak görüşme yapılabilmesi için telefon hatlarının yurtdışı görüşmelere açık olması gerekmektedir. Bu sebeple yola çıkmadan önce operatörünüz ile görüşüp hattınızla ilgili teyit almanız tavsiye edilir.

Refakat

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne 18 yaşından küçük çocukların ebeveynlerinden biri ile gelmesi durumunda diğer ebeveynin ikamet ettikleri ildeki emniyet müdürlüğünden muvafakat alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Havaalanı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne dış hatlar terminalinden giriş-çıkış yapılacaktır.

Teknik

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde elektrik voltajı 240 olup, BS standardı kullanılmaktadır. 3’lü adaptörle 220/240 Volt A/C kullanılmaktadır. Basit bir dönüştürücü adaptör yardımıyla ülkemize kullanılan fişlerin kullanılması mümkündür.

İklim

Kıbrıs'ın iklimi tipik bir Akdeniz iklimidir. Mayıs ayında Kıbrıs’ta ortalama hava sıcaklığı gündüz 28.0 °C, gece 17.0 °C civarındadır.